Αγαπητοί μαθητές, μετά τα τελευταία νέα σχετικά με την παράταση του κλεισίματος των σχολείων το Υπουργείο Παιδείας αποφάσισε να χορηγήσει προσωπικά e-mail μαθητών στο σχολικό δίκτυο ώστε οι μαθητές να τα χρησιμοποιήσουν για την πρόσβαση τους σε διάφορες πλατφόρμες εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Για να διαβάσετε τις οδηγίες του υπουργείου όπου θα βρείτε λεπτομέρειες για την δημιουργία των προσωπικών λογαριασμών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας αλλά και γενικά για τη διαδικασία της ασύγχρονης εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης κάντε κλικ ΕΔΩ .

Για διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο

1. στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείουΑυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  2. στο τηλέφωνο 265102230 κατά τις ώρες λειτουργίας.

Σας ενημερώνουμε ότι τις επόμενες μέρες θα ξεκινήσει η εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση και οι καθηγητές του Εσπερινού Γυμνασίου Ιωαννίνων θα χαρούν να συμμετάσχετε ΟΛΟΙ.

Β. Φούκης